PORSELEN DİŞ TELİ (Şeffaf Diş Teli)

Geleneksel diş telleri gençler arasında çok sık kullanılmaktadır. Ve günümüzde değişik renklerin de uygulanmasıyla bir moda hareketi bile yaratılabilmektedir. Ancak yetişkinler için durum daha farklı olmaktadır. Profesyonel veya genel sosyal yaşamlarında yetişkinler bir ağız dolusu metal teli karşılarındaki insanlara göstermek istemeyebilirler. Porselen diş teli bu durumda iyi bir alternatif olabilir.

Porselen diş teli, ağzında metal braket taşıma fikrine bir türlü ısınamayan kişiler için bir çözüm olmuştur. Seramik braket (diş teli), diş renginde braket (diş teli) olarak da bilinen porselen diş telleri yetişkin hayat tarzına uygun olmaları için tasarlanmışlardır. Porselen diş teli dişlerinizin üstünde braketler olduğu gerçeğini olabildiğince saklar. Geleneksel diş tellerinin aksine porselen diş telleri cama benzeyen bileşik bir maddeden yapılmış olup dişlerinizin görünmesini engellemez.

Porselen diş teli estetik düşünülerek yaratılmıştır. İyi bakıldıkları zaman porselen diş telleri leke tutmazlar. Teli tutan lastik bantlar da genelde beyaz renkli veya şeffaf olup braketler ile uyum sağlarlar.

Porselen Diş Teli Özellikler

  • Porselen diş telleriyle metal diş telleri arasında tedavi süresi bakımından çok fark yoktur. Yine de oluşabilecek süre farklılıkları porselenin tele daha fazla sürtünmesi ve dişlerinizin hareketini yavaşlatmasından kaynaklanır.
  • Porselen diş tellerinin dayanıklılığı son yıllarda gelişen teknoloji ile artmıştır ve en az metal diş braketleri kadar dayanıklı hale gelmişlerdir.
  • Diğer diş telleri çeşitlerinde olduğu gibi porselen diş tellerine de zarar vermemek için sert ve yapışkan yiyeceklerden kaçınmanız gerekir.
  • Aktif sporla uğraşan kişilere porselen braketler ile koruma takarak kullanmaları tavsiye edilir.
  • Gözle pek fark edilmese de porselen braketler metal braketlerden daha büyüktürler ve şeffaftır.

Porselen Diş Teli Fiyatları

Fiyatın sizler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.  Ancak her kişinin durumu kendine özel olduğu için toplam tedavi fiyatı da kişiye göre değişken olur. Ancak tam olarak bir fiyat bilgisine ulaşabilmeniz için kesinlikle muayene olmanız gerekmektedir. Sizin için gerekli tedavinin belirlenmesi ve tedavi planıyla fiyatının ortaya çıkması için sizi kliniğimize bekleriz.