Dr. Hakan Dönmez

1972 yılında Ankara Çankaya’da doğdu. İlköğrenimini Mersin Çankaya İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi‘nden, 2002 yılında aynı fakültenin Ortodonti Anabilim Dalı’nda Doktora programından mezun oldu. Doktora Tezinin konusu “Nikel Titanyum esaslı genişletme aygıtlarının mikro yapısal ve mekanik özelliklerinin deneysel olarak incelenmesi”dir.

Ortodonti ile ilgili çeşitli konularda bilimsel çalışmaları ve yayınlanmış makaleleri mevcuttur. 2003 yılında İstanbul’da Nişantaşı’nda muayenehane kuruluşunu gerçekleştirdi ve halen burada hastalarına ağız ve diş sağlığı hizmeti vermeye devam etmektedir. Türk Diş Hekimleri Birliği, İstanbul Diş Hekimleri Odası, Türk Ortodonti Derneği, Uluslararası Ortodonti Birliği, Amerikan Ortodonti Birliği, Charles H. Tweed Uluslararası Ortodonti Araştırmaları Vakfı, EDAD (Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği) üyesidir. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin kurucu üyesidir ve ilk dönem genel sekreterlik görevinde bulunmuştur.

Dr. Hakan Dönmez

Birçok kez Amerika’daki ve İngiltere’deki üniversite ve muayenehane ortodonti kliniklerini ziyaret etmiştir. Yurt içinde ve yurt dışında güncel mesleki bilimsel kurs ve seminerleri takip etmekte, her yıl Mayıs ayında Amerikan Ortodonti Birliği’nin düzenlediği büyük çaplı kongreye katılmakta ve değişik eyaletlerdeki klinikleri ziyaret etmektedir.

Aikido’da (Japon savunma sanatı) 4. Dan’dır. İaido’da (Yaydo-Japon kılıç sanatı) 1. Dan’dır. Hobi olarak kuyumculuk (gümüş plakalardan kolye, küpe, yüzük tasarımı ve imalatı ve değerli taş mıhlama) yapmaktadır. Uzman seviyesinde İngilizce, az-orta düzeyde İspanyolca (Cervantes Enstitüsünde dört kur bitirmiştir. Enstitü öğrencileri arasında düzenlenen İspanyolca makale yarışmasında “Hemos creado todo del agua” makalesiyle üçüncülük ödülünü kazanmıştır) ve az düzeyde Japonca (özel dersler almıştır) konuşmaktadır. Evlidir ve iki çocuk babasıdır.