İmplant Tedavisi

Dr. Hakan Dönmez Diş Kliniği

Diş sorunlarınıza mümkün olan en düşük maliyetle en iyi çözümü sağlamayı hedefliyoruz.

  • PROFESYONEL AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HİZMETİ

  • UYGUN ÖDEME SEÇENEKLERİ

  • İYİ BİR HASTA HEKİM İŞBİRLİĞİ İLE UZUN SÜRELİ SONUÇLAR

Diş sağlığı uzmanı diş hekimleri olarak-tüm meslektaşlarımız gibi-devrim niteliğinde tedavi yöntemleri ve kanıta dayalı tıp uygulamalarını kullanarak, kaybettiğiniz çiğneme fonksiyonlarını ve estetik unsurları size geri kazandırarak, tedaviden memnun kalmanızı, özgüvenle gülümsemenizi ve yaşam konforunuzu artırmayı hedefleriz.

Diş Kaybı İçin En İyi Çözüm

Diş çürükleri, diş eti hastalıkları, kazalar ya da benzeri sebeplerle bir ya da birden fazla dişini kaybetmiş ya da doğuştan eksik dişi bulunan hastalarda, eksik dişin görevini yerine getirmesi amacıyla uygulanan diş köküne implant denir. Doğal dişlerin görünümüne en yakın estetik görüntüyü sağlayan implant dişler, kaybettiğimiz doğal dişlerimizin görevlerini en iyi şekilde yerine getirirler.

Minimum Risk

İmplant tedavisine başlamadan önce, hastanın herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığı dikkatle incelenmeli, varsa ne tür bir sağlık sorunu olduğu belirlenmelidir. Daha önceki yıllarda diyabet, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon gibi sağlık sorunları implant uygulanmasına engel olabilmekteydi. Ancak günümüzde tedavi öncesinde yapılan kontroller ve hastanın tedavi boyunca kontrol altında tutulması sayesinde bir sorun yaşanmamaktadır.

İleri Tıbbı Teknoloji İle Maksimum Hasta Konforu

Diş implantı, implantoloji uzmanı bir doktor tarafından genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilen küçük çaplı bir cerrahi operasyonla yapılır. İmplantın boyu ve çapı; ağız içinde dişlerin kapanışının ve kemik yapısının muayene edilmesi ve panoramik röntgen ya da üç boyutlu tomografi görüntüsünün incelenmesinin ardından kaybedilen ya da eksik olan her diş için özel olarak tespit edilir. Basit bir müdahaleyle çene kemiğinde gerekli yere yerleştirilir, birkaç ay içerisinde çene kemiğiyle kaynaşma (osteoentegrasyon) süresini tamamlar. İmplant kökü çene kemiği ile kaynaştıktan sonra, üstüne konulacak dişin taç kısmını taşıyabilecek duruma geldiğinde ölçü alınarak kuron ya da köprü protez adı verilen diş ya da dişler hazırlanır. Böylece implant ve implant üstü protez ile diş hem fonksiyon hem de estetik olarak yeniden ağıza kazandırılmış olur.

Hastaya göre değişen makul süreler

İmplant tedavisinin süresi hastadan hastaya ve tedavi sürecinin gidişatına göre değişiklik gösterebilir. Genellikle tipik bir implant tedavisinin 2-3 ay arası bir sürede tamamlandığını söyleyebiliriz. Ancak vakalara özel durumların tedavi süresini etkileyeceği unutulmamalıdır. Örneğin implant uygulanacak hastanın çene kemiğinde yetersizlik görülüyorsa, öncelikle kemikle ilgili işlemler yapılması gerekecek, bu tür işlemler de tedavinin süresini uzatacaktır.

Uzun Süreli Estetik Çözüm

İmplant tedavisi, eksik dişleri telafi etmenin en kolay, sağlam ve doğal yolu olarak kabul edilebilir. Üstelik geleneksel yöntemlere kıyasla birçok yönden daha avantajlıdır. Kayıp dişler telafi edilirken, mevcut sağlıklı dişlere hiçbir zarar verilmiyor olması, implant tedavisinin en önemli avantajlarından biridir. İmplant üstü dişlerin porselenden ya da zirkondan yapıldıkları için sağlam olmaları, uzun ömürlü olmaları da implant tedavisi için bir başka tercih sebebidir. Ayrıca çene kemiğine yerleştirilen vidalar da titanyum malzemesinden yapıldığından çok güçlüdürler ve kolaylıkla kırılmazlar. Hastaya uygulanan implant diş, hijyenine ve bakımına dikkat edildiği sürece uzun yıllar boyunca, hatta ömür boyu sağlıkla kullanılabilir.

Özen Gösterildiğinde Minimum Sorun

İmplant dişlerde, doğal dişlerimizde görülen çürüme gibi sorunlar elbette görülmez. Ancak ağız hijyenine dikkat etmemek nedeniyle baş gösteren diş eti hastalıkları, diş implantının da geleceğini tehlikeye atacaktır. Doğru ve düzenli olarak diş fırçalamayan, diş ipi kullanmayı ihmal eden hastalar, kısa sürede diş eti rahatsızlıkları yaşayabilirler. İmplant dişin porselen kaplama kısmıyla doğal dişler arasında yer alan boşluklar ve implant dişin yan tarafında kalan kısımlar çok iyi temizlenmelidir. Bunların dışında diş eti hastalıklarına yatkınlık, sigara, alkol tüketimi ve düzenli diş bakımı için diş hekimini ziyaret etmeyi ihmal etmek de doğal dişlerimizde olduğu gibi diş implantlarında sorunlara yol açabilir.

  • Ön Diş İmplantı
  • Ön Diş İmplantı
  • Ön Diş İmplantı

İMPLANT TEDAVİSİ FİYATLARI NE KADAR?

Ancak muayene olduktan sonra ihtiyacınız olan tedavi hakkında en uygun fiyat ve ödeme seçenekleri konusunda bilgilendirilirsiniz.

ARAYIP RANDEVUNUZU ŞİMDİ ALIN

  • Arka Diş İmplantı
  • Arka Diş İmplantı
  • Arka Diş İmplantı
  • Arka Diş İmplantı

Diş problemleriniz ile ilgili tüm sorularınız için bize WhatsApp ile ulaşın ve muayene randevunuzu alın.

+90 542 512 1693

Yasal Uyarı: Sitede yayınlanan makaleler, videolar, görseller, grafikler ve diğer materyaller özgündür ve tüm hakları www.hakandonmez.com'a aittir. İçerikler kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, ancak alıntılanan makale aktif link verilerek kullanılabilir. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince içeriklerin izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.
Şefaf Plaklarla Ameliyatsız Yüz Estetiği
Koruyucu ve önleyici ortodonti nedir?
Ortodonti Tedavi Aşamaları
Çarpık, yamuk diş tedavisi ile dişler nasıl düzeltilir?
Ortodontik Tedavi için Diş Çekimi
Çocuklarda erken süt dişi kayıpları ve yer tutucular