İmplant Tedavisi

Dr. Hakan Dönmez Diş Kliniği

Diş sorunlarınıza mümkün olan en düşük maliyetle en iyi çözümü sağlamayı hedefliyoruz.

  • Profesyonel Diş Sağlığı Bakımı

  • Uygun Ödeme Seçenekleri

  • Ömür Boyu Garanti

Diş sağlığı uzmanlarımız, devrim niteliğinde tedavi yöntemleri ve kanıta dayalı prosedürler kullanarak hasta memnuniyetini, kaybedilen fonksiyonların geri kazanımı ve gülümsemelerinizi geliştirmeyi hedef almaktadır.

Diş Kaybı İçin En İyi Çözüm

Diş çürükleri, diş eti hastalıkları, kazalar ya da benzeri sebeplerle bir ya da birden fazla dişini kaybetmiş ya da doğuştan eksik dişi bulunan hastalarda, eksik dişin görevini yerine getirmesi amacıyla uygulanan diş köküne implant denir. Doğal dişlerin görünümüne en yakın estetik görüntüyü sağlayan implant dişler, kaybettiğimiz doğal dişlerimizin görevlerini en iyi şekilde yerine getirirler.

Minimum Risk

İmplant tedavisine başlamadan önce, hastanın herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığı dikkatle incelenmeli, varsa ne tür bir sağlık sorunu olduğu belirlenmelidir. Daha önceki yıllarda diyabet, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon gibi sağlık sorunları implant uygulanmasına engel olabilmekteydi. Ancak günümüzde tedavi öncesinde yapılan kontroller ve hastanın tedavi boyunca kontrol altında tutulması sayesinde bir sorun yaşanmamaktadır.

İleri Tıbbı Teknoloji İle Maksimum Hasta Konforu

Diş implantı, implantoloji uzmanı bir doktor tarafından genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir cerrahi operasyonla yapılır. İmplant dişler basit bir müdahaleyle çene kemiğinde gerekli yere yerleştirilir, birkaç ay içerisinde çene kemiğiyle kaynaşma (osteoentegrasyon) periyodunu tamamlar. İmplant kökü çene kemiğine kaynadıktan sonra, üstüne konulacak protezi taşıyabilecek duruma gelir.

Hastaya göre değişen makul süreler

İmplant tedavisinin süresi hastadan hastaya ve tedavi sürecinin gidişatına göre değişiklik gösterebilir. Genellikle tipik bir implant tedavisinin 3-9 ay arası bir sürede tamamlandığını söyleyebiliriz. Ancak vakalara özel durumların tedavi süresini etkileyeceği unutulmamalıdır. Örneğin implant uygulanacak hastanın çene kemiğinde yetersizlik görülüyorsa, öncelikle kemikle ilgili işlemler yapılması gerekecek, bu tür işlemler de tedavinin süresini uzatacaktır.

Ömür Boyu Estetik Çözüm

İmplant tedavisi, eksik dişleri telafi etmenin en kolay, sağlam ve doğal yolu olarak kabul edilebilir. Üstelik geleneksel yöntemlere kıyasla birçok yönden daha avantajlıdır. Kayıp dişler telafi edilirken, mevcut sağlıklı dişlere hiçbir zarar verilmiyor olması, implant tedavisinin en önemli avantajlarından biridir. Porselenden yapıldıkları için sağlam olmaları, uzun ömürlü olmaları da implant tedavisi için bir başka tercih sebebidir. Ayrıca çene kemiğine yerleştirilen vidalar da titanyum malzemesinden yapıldığından çok güçlüdürler ve kolaylıkla kırılmazlar. Hastaya uygulanan implant diş, hijyenine ve bakımına dikkat edildiği sürece uzun yıllar boyunca, hatta ömür boyu sağlıkla kullanılabilir.

Özen Gösterildiğinde Minimum Sorun

İmplant dişlerde, elbette ki doğal dişlerimizde görülen çürüme gibi sorunlar görülmez. Ancak ağız hijyenine dikkat etmemek nedeniyle baş gösteren diş eti hastalıkları, diş implantlarının da geleceğini tehlikeye atacaktır. Doğru ve düzenli olarak diş fırçalamayan, diş ipi kullanmayı ihmal eden hastalar, kısa sürede diş eti rahatsızlıkları yaşayabilirler. İmplant dişin porselen kaplama kısmıyla doğal dişler arasında yer alan boşluklar ve implant dişin yan tarafında kalan kısımlar çok iyi temizlenmelidir. Bunların dışında diş eti hastalıklarına yatkınlık, sigara, alkol tüketimi ve düzenli diş bakımı için diş hekimini ziyaret etmeyi ihmal etmek de doğal dişlerimizde olduğu gibi diş implantlarında sorunlara yol açabilir.

  • Ön Diş İmplantı
  • Ön Diş İmplantı
  • Ön Diş İmplantı

İMPLANT TEDAVİSİ FİYATLARI NE KADAR?

Ücretsiz muayene olduktan sonra ihtiyacınız olan tedavi hakkında en uygun fiyatı ve ödeme seçenekleri konusunda bilgilendirilirsiniz.

ARAYIP RANDEVUNUZU ŞİMDİ ALIN

  • Arka Diş İmplantı
  • Arka Diş İmplantı
  • Arka Diş İmplantı
  • Arka Diş İmplantı

Diş problemleriniz ile ilgili tüm sorularınız için bize WhatsApp ile ulaşın.

0542 512 1693

Yasal Uyarı: Sitede yayınlanan makaleler, videolar, görseller, grafikler ve diğer materyaller özgündür ve tüm hakları www.hakandonmez.com'a aittir. İçerikler kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, ancak alıntılanan makale aktif link verilerek kullanılabilir. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince içeriklerin izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.
Şefaf Plaklarla Ameliyatsız Yüz Estetiği
Koruyucu ve önleyici ortodonti nedir?
Ortodonti Tedavi Aşamaları
Çarpık, yamuk diş tedavisi ile dişler nasıl düzeltilir?
Ortodontik Tedavi için Diş Çekimi
Çocuklarda erken süt dişi kayıpları ve yer tutucular