LİNGUAL DİŞ TELİ

Lingual diş teli dişlerinizin dil tarafına takılır ve anında bir estetik çözüm sağlar. Geleneksel diş tellerinin tüm özelliklerini taşırlar ve bunlara ek olarak görünmedikleri için size rahatlık sağlarlar.

Lingual diş teli ilk olarak 70’li yılların ortalarında uygulanmaya başlamış, ülkemizde de uzun süredir başarıyla uygulanmaktadır. Standart diş telleri gibi tedavi süreleri 18-24 ay arası olmaktadır. Tedavi başarıları da standart diş telleri gibi yüksektir.

Lingual diş telleri dile temas ettikleri için 1-2 hafta hasta alışma döneminde ufak bir rahatsızlık yaşayabilir. Ancak 1-2 haftadan sonra dil uyum sağlar ve bu tip problemler ortadan kaybolur.

Neden Lingual Diş Teli Tedavisini Seçmelisiniz?

Eğer görüntünüz sizin için çok önemliyse ve geleneksel diş tellerinin görünümünün sizi rahatsız edeceğini düşünüyorsanız lingual diş telleri sizin için çok uygundur. Mesleğiniz gereği sürekli insanların karşısında kalıyorsanız ve diş tellerinin görünmemesi sizi rahat hissetirecekse aynı şekilde lingual diş telleri sizin için en iyi çözümlerden biridir.

Uzun süredir diş teli taktırıp dişlerinizi düzeltmek istiyorsunuz ama diş tellerinin görünümünüzü etkileyeceğinden korkuyorsunuz. Gerçi diş tellerinin dişlerinizi düzelteceğini, düzgün dişlerin daha iyi temizlendiğini ve daha zor çürüdüklerini de biliyorsunuz. Bir de dişlerinizin görünümünden biraz utandığınız için gülerken ağzınızı da kapatmaktan sıkıldınız. Bu durumda alternatiflerinizden birisi lingual diş telleridir.

Lingual Diş Teli Avantajları

  • Ağzınızdaki diş tellerinin birinin görmesi için gerçekten çok yakınınıza gelip iyice bakması gerekir. Neredeyse görünmezdirler.
  • Eğer spor yapıyorsanız veya enstruman çalıyorsanız lingual diş telleri sizin için çok uygundur.

Lingual Diş Teli Dezavantajları

  • Çok küçük dişi olanlar veya aşırı ısırma problemi olan kişiler için uygun değildirler.
  • Bazı kişiler lingual diş tellerine uyum sağlamada zorlanabilirler. Genelde dilde rahatsızlık ve yutkunma problemi sorun olabilir.

Lingual Diş Teli Fiyatları

Fiyatın sizler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ancak her kişinin durumu kendine özel olduğu için toplam tedavi fiyatı da kişiye göre değişken olur. Ancak tam olarak bir fiyat bilgisine ulaşabilmeniz için kesinlikle muayene olmanız gerekmektedir. Sizin için gerekli tedavinin belirlenmesi ve tedavi planıyla fiyatının ortaya çıkması için sizi kliniğimize bekleriz.