ŞEFFAF DÜZELTİCİ PLAKLAR (INVISALIGN)

Halk arasında şeffaf diş teli olarak bilinen şeffaf düzeltici plaklar (Invisalign) hastalara kolay ve estetik bir çözüm sağlar. Neredeyse hiç görünmezler ve takılıp çıkartılmaları son derece kolaydır.

Tedavi Olanların Söyledikleri

Ben çok küçük yaşlardan beri okula gider gibi diş doktoruna giden biriyim :) Dişlerim fazlasıyla birbirlerinden bağımsız, kafalarına göre hareket ediyorlardı. Sonra onları barıştırıp, yakınlaştırmamıza ramen düzene alışamadılar. Uzun doktor arayışlarım üzerine Hakan beyle tanıştık ve bütün sorunları ortadan kaldırdı. Şiddetle tavsiye ediyorum, inatçı dişlerin dostu :)

Seda BakanAktris (son olarak Netflix Dizisi Zeytin Ağacı)

İstanbul dışında yaşıyorsanız ve İstanbul’da Dr. Hakan Dönmez’e tedavi olmak istiyorsanız şeffaf plaklar sizin için en uygun seçenek olabilir.

Bizi arayın, size daha iyi anlatalım.

Hekiminiz şeffaf plakları size bir seri halinde verir ve bu seriyi siz bir ya da iki haftada bir değiştirerek kullanırsınız. Dişleriniz bu arada yavaş yavaş ortodonti uzmanınız tarafından hedeflenen konumlarına doğru hareket ederler. Bu işlemi dişleriniz planlanan ve istediğiniz konuma gelene dek tekrarlarsınız.

Bu teknoloji kullanılırken dişleriniz üç boyutlu tarayıcı ile taranır ve üç boyutlu görüntüsü oluşturulur. Bilgisayar yazılımları daha siz tedaviye başlamadan önce tedavi sırasındaki değişimi ve tedavi sonrasındaki düzelmeyi görebilirsiniz. Bu da sizin tedavinize dâhil olmanızı ve varsa şüphelerinizi ve kaygılarınızı azaltmayı ve rahatlamanızı sağlayacaktır.

Bana Uygun Mu?

Şeffaf düzelticileri istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Bir düğüne gittiğinizde, önemli bir toplantıya katıldığınızda onları çıkartıp daha sonra tekrar takarak tedavinizi aksatmadan hayatınıza devam edebilirsiniz.

Şeffaf düzelticilerin kullanımı çok kolaydır. Yemek yemeden, dişlerinizi fırçalamadan veya diş ipi kullanmadan önce onları çıkarıp işiniz bittikten sonra tekrar takabilirsiniz.

Şeffaf Plakların Avantajları

 • Tedaviniz boyunca randevu sayısı ve diş koltuğunda geçen süre daha azdır. Geleneksel diş telleri kullandığınızda hekiminize en geç ayda bir gibi sıklıkla bazı ayarlar için uğramak zorundasınız. Şeffaf düzeltici plakları kullandığınızda ise hekiminize plaklarınızı düzenli kullanıyorsanız ve bir sorununuz yoksa 3-5 ay sonra bile uğrayabilirsiniz.
 • Ağız hijyeni genellikle daha iyi olur. Geleneksel diş tellerinin aksine şeffaf plaklarınızı yemek yerken, içerken veya dişlerinizi fırçalarken çıkartabilirsiniz. Ayrıca küçük şeffaf ataçmanlar braketler kadar fazla gıda artığı retansiyonu oluşturmaz.
 • Braketler ile yapılan diş teli tedavisinde genellikle her hastada yanak ve dudakların braketlere bakan iç kısımları özellikle tedavinin başlarında tahriş olur. Şeffaf plak tedavisinde genellikle bu tahriş oluşmaz.

Uzun süredir ortodontik tedavi görüp dişlerinizi düzelttirmek istiyorsunuz ama diş tellerinin görünümünüzü etkileyeceğinden korkuyorsunuz. Gerçi diş tellerinin dişlerinizi düzelteceğini, düzgün dişlerin daha iyi temizlendiğini ve daha zor çürüdüklerini de biliyorsunuz. Bir de dişlerinizin görünümünden biraz utandığınız için gülerken ağzınızı kapatmaktan ve rahat bir şekilde gülememekten de sıkıldınız. Bu durumda en iyi alternatiflerinizden birisi şeffaf düzeltici plaklardır.

 • ŞEFFAF GÖRÜNMEYEN PLAKLAR

 • TELSİZ ORTODONTİ

 • İSTENİLDİĞİNDE ÇIKARILABİLEN PLAKLAR

 • ŞEFFAF PLAK VE DİŞ TELİNİN FARKI

Tedavi Süreci

 • İlk randevu: Üç boyutlu bilgisayarlı tarayıcı ile dişlerinizin üç boyutlu görüntüsü oluşturulur
 • Bilgisayar yazılımıyla dişlerinizin dijital düzelme öngörüsü size gösterilir
 • Ortodonti uzmanınız mutabık kaldığınız tedavi planınızı detaylandırarak onaylar
 • Şeffaf düzeltici plaklarınız üretilir
 • İkinci randevu: Gerekirse dişlerinize küçük şeffaf ataçmanlar yapıştırılır ve plaklarınız verilir
 • Tedavinin tüm detayları size anlatılır ve plaklarınızı takıp çıkarmayı öğrenirsiniz
 • Her bir plağı günlük kullanma sürenize göre bir ya da iki hafta kullanırsınız
 • Üçüncü randevu: Aralarda fırsat bulup gelebildiğiniz kısa kontrol randevuları sonrasında; dişleriniz tam olarak düzeldiyse, ataçmanlarınız çıkartılır ve aktif tedaviniz biter
 • Aynı gün dişleriniz tekrar bozulmasın diye pasif pekiştirme tedavinize başlanır

Fiyatın herkes için önemli olduğunu biliyoruz. Her insan biriciktir ve özeldir. Bu yüzden her insanın diş yapısı ve bozukluğu da kendine özel olduğundan toplam tedavi fiyatı da kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Size özel teşhis ve tedavi planının belirlenmesi ve bunun için gerekli olan tedavi fiyatının ortaya çıkması için sizi kliniğimizde Dr. Hakan Dönmez’e muayene olmaya bekleriz.

Siz de gerçek ya da görüntülü görüşme ile muayene olmak, bilgi almak & ortodontik tedaviye başlamak için lütfen hemen bize yazın ya da bizi arayın