ŞEFFAF DİŞ TELİ (Invisalign)

Şeffaf diş teli diye halk arasında bilinen bu şeffaf diş düzelticiler hastalara kolay ve estetik bir çözüm sağlar. Neredeyse hiç görünmezler ve takılıp çıkartılmaları son derece kolaydır.

Tedavi Olanların Söyledikleri

Ben çok küçük yaşlardan beri okula gider gibi diş doktoruna giden biriyim :) Dişlerim fazlasıyla birbirlerinden bağımsız, kafalarına göre hareket ediyorlardı. Sonra onları barıştırıp, yakınlaştırmamıza ramen düzene alışamadılar. Uzun doktor arayışlarım üzerine Hakan beyle tanıştık ve bütün sorunları ortadan kaldırdı. Şiddetle tavsiye ediyorum, inatçı dişlerin dostu :)

Seda BakanOyuncu

İstanbul dışında yaşıyorsanız ve İstanbul'da tedavi olmak istiyorsanız şeffaf plaklar sizin için en uygun seçenek olabilir.

Bizi arayın, size daha iyi anlatalım.

0 (212) 219 63 61

Şeffaf düzelticileri hekiminiz size bir seri halinde verir ve bu seriyi siz iki haftada bir değiştirerek kullanırsınız. Dişleriniz bu arada azar azar istenilen yerlere doğru hareket ederler. Bu işlemi dişleriniz istenilen hizaya gelene kadar tekrarlarsınız.

Bu teknolojiyi kullanırken bilgisayar yazılımları daha siz tedaviye başlamadan önce tedavi sırasındaki değişimi ve tedavi sonrasındaki durumunuzu gösterebilir ki bu da sizin kendiniz daha ilk baştan rahat etmenizi sağlayacaktır.

Bana Uygun Mu?

Şeffaf düzelticileri istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Bir düğüne gittiğinizde, önemli bir toplantıya katıldığınızda onları çıkarıp daha sonra tekrar takarak tedavinizi aksatmadan hayatınıza devam edebilirsiniz.

Şeffaf düzelticilerin kullanımı çok kolaydır. Yemek yerken, dişlerinizi fırçalarken veya diş ipi kullanırken onları çıkarıp işiniz bittikten sonra tekrar takabilirsiniz.

Şeffaf Plakların Avantajları

 • Hekim koltuğunda geçen süre daha azdır. Geleneksel diş telleri kullandığınızda hekiminize iki haftada bir gibi sıklıkla bazı ayarlar için uğramak zorundasınızdır. Şeffaf düzelticiler kullandığınızda ise hekiminize altı haftada bir uğrarsınız ve size kullanacağınız diğer bir set düzeltici plak verir.
 • Ağız hijyeni daha iyi olur. Geleneksel diş tellerinin aksine şeffaf düzelticilerinizi yemek yerken, içerken veya dişlerinizi fırçalarken çıkartabilirsiniz.
 • ŞEFFAF GÖRÜNMEYEN PLAKLAR

 • TELSİZ ORTODONTİ

 • İSTENİLDİĞİNDE ÇIKARILABİLEN PLAKLAR

 • ŞEFFAF PLAK VE DİŞ TELİNİN FARKI

Tedavi Süreci

 • Bilgisayarlı tomografi ile dişlerinizin görüntüsü alınır
 • Bilgisayar destekli tasarım yazılımıyla dişlerinizin hareketleri tahmin edilir
 • Eğer gerekliyse tedavi planınız gözden geçirilir
 • Tedavinin her aşamasında ağzınızın kalıpları alınır
 • Şeffaf düzelticiler yapılır
 • Her bir düzeltici yaklaşık iki hafta takılır

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Fiyatın sizler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ancak her kişinin durumu kendine özel olduğu için toplam tedavi fiyatı da kişiye göre değişken olur. Sizin için gerekli tedavinin belirlenmesi ve tedavi planıyla fiyatının ortaya çıkması için sizi kliniğimize bekleriz.

Ortodonti tedavisi ile ilgili tüm sorularınız için lütfen bizi hemen arayın.