Zirkonyum İmplant Nedir? (Zirconium)

Zirkonyum İmplant, eksik dişlerin yerini doldurmak amacıyla yapılan implant tedavisinde tercih edilebilen, farklı ve oldukça avantajlı bir implant çeşididir.

Zirkonyum İmplantın Avantajları

  • Tamamen doğal bir malzemedir
  • Metal içermez
  • Doğal diş rengine benzer rengi nedeniyle çok estetiktir
  • Metal malzemelere göre daha hijyeniktir
  • Son derece sağlamdır
  • Bağışıklık sistemine uyumludur, alerjiye neden olmaz
  • Kemik tarafından kolayca kabul edilir ve implantın yapılmasını kolaylaştırır

Zirkonyum Nerelerde Kullanılmaktadır?

Genel vücut sağlığı bakımından daha faydalı olan ve yeni yapılan dişlerin estetik olarak daha başarılı sonuçlar vermesine yardımcı olan zirkonyum, aslen tıbbın diğer alanlarında da kullanılan, çok sağlam bir malzemedir. Zirkonyum başta kalça eklem protezleri olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde gerçekleştirilen tedavilerde kullanılmış ve bugüne kadar herhangi bir yan etkisi veya zararının olmadığı kanıtlanmıştır.

Zirkonyum İmplant Sağlam Mıdır?

Zirkonyum malzemesinin doğası ve sağlamlığı nedeniyle zirkonyum implantlar da son derece sağlam ve uzun ömürlü olmaktadırlar. Zorlu koşullara dayanabilecek bir madde olduğundan, diş implantlarında güçlü bir performans gösterir. Kolay kolay zarar görmez ve aşınmaz.

Metale alerjisi olan hastalar tarafından hiçbir alerjiye neden olmadığından kolaylıkla tolere edilir, ayrıca kırılmalara dayanıklı oluşu ve biyolojik uyumluluğu sayesinde implant tedavisi sürecinde ideal bir kullanım sağlar. Diş eti problemlerine yol açmaz, ayrıca ışık geçirme özelliği sayesinde implant dişlerimizde doğal dişlere en yakın estetik görünüşü ve fonksiyonu yakalamamızı sağlar.

Zirkonyum İmplant Nasıl Ortaya Çıktı?

Avrupa’da yıllardır kullanılmakta olan Zirkonyum implant çeşidi ülkemizde de uygulanmaktadır. Daha önce geleneksel diş restorasyon yöntemlerinde yapılan dişlerin altına yerleştirilen metal bir tabaka ile dişler güçlendirilmekteydi. Ancak zaman içerisinde hem kimi hastaların yaşadığı problemler hem de daha sağlıklı ve ideal bir çözüm arayışı sonucunda ortaya Zirkonyum İmplant uygulaması çıkmış oldu.

Diş problemleriniz ile ilgili tüm sorularınız için lütfen bizi hemen arayın.

0 (212) 219 63 61

Yasal Uyarı: Sitede yayınlanan makaleler, videolar, görseller, grafikler ve diğer materyaller özgündür ve tüm hakları www.hakandonmez.com'a aittir. İçerikler kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, ancak alıntılanan makale aktif link verilerek kullanılabilir. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince içeriklerin izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.
Şefaf Plaklarla Ameliyatsız Yüz Estetiği
Koruyucu ve önleyici ortodonti nedir?
Ortodonti Tedavi Aşamaları
Çarpık, yamuk diş tedavisi ile dişler nasıl düzeltilir?
Ortodontik Tedavi için Diş Çekimi
Çocuklarda erken süt dişi kayıpları ve yer tutucular