Şeffaf Plakların Avantajları

  • Hekim koltuğunda geçen süre daha azdır. Geleneksel diş telleri kullandığınızda hekiminize iki haftada bir gibi sıklıkla bazı ayarlar için uğramak zorundasınızdır. Şeffaf düzelticiler kullandığınızda ise hekiminize altı haftada bir uğrarsınız ve size kullanacağınız diğer bir set düzeltici plak verir.
  • Ağız hijyeni daha iyi olur. Geleneksel diş tellerinin aksine şeffaf düzelticilerinizi yemek yerken, içerken veya dişlerinizi fırçalarken çıkartabilirsiniz.

Şeffaf Plakları kimler tercih etmelidir?

Bu plakların gözle görülmesi ve fark edilmesi zor olduğundan en çok yetişkinler tarafından tercih edilmektedir. Şeffaf düzelticileri istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Bir düğüne gittiğinizde, önemli bir toplantıya katıldığınızda onları çıkarıp daha sonra tekrar takarak tedavinizi aksatmadan hayatınıza devam edebilirsiniz.
Şeffaf düzelticilerin kullanımı çok kolaydır. Yemek yerken, dişlerinizi fırçalarken veya diş ipi kullanırken onları çıkarıp işiniz bittikten sonra tekrar takabilirsiniz.

Şeffaf Plaklar (Telsiz Ortodonti, örnek: AsoAligner, Invisalign, Clear Aligner)

Telsiz ortodonti olarak bilinen bu yöntem, halk arasında şeffaf diş teli olarak bilinen şeffaf plaklar, hastalara kolay ve estetik bir çözüm sağlar. Gün geçtikçe daha fazla ortodonti uzmanı, dişlerdeki çarpaşıklık, sıkışıklık, seyreklik ve konumlanma bozukluklarını tedavi etmek amacıyla bu yönteme başvurmaktadır. Şeffaf apareylerde metal teller ve braketler kullanılmaz.

Neredeyse hiç görünmezler

Şeffaf Plaklar nasıl kullanılır?

Hasta bu plakları isterse yemek yemeden, dişlerini fırçalamadan ya da diş ipi kullanmadan önce kolayca çıkarıp takabilir.
Takılıp çıkartılmaları ve temizlenmesi son derece kolaydır.

Şeffaf Plaklar nasıl hazırlanır?

Hazırlık aşaması

  • Bilgisayarlı tomografi ile dişlerinizin görüntüsü alınır
  • Bilgisayar destekli tasarım yazılımıyla dişlerinizin hareketleri tahmin edilir
  • Eğer gerekliyse tedavi planınız gözden geçirilir
  • Tedavinin her aşamasında ağzınızın kalıpları alınır
  • Şeffaf düzelticiler yapılır
  • Her bir düzeltici yaklaşık iki hafta takılır

Şeffaf düzelticileri hekiminiz size bir seri halinde verir ve bu seriyi siz iki haftada bir değiştirerek kullanırsınız. Dişleriniz bu arada azar azar istenilen yerlere doğru hareket ederler. Bu işlemi dişleriniz istenilen hizaya gelene kadar tekrarlarsınız. Bu teknolojiyi kullanırken bilgisayar yazılımları daha siz tedaviye başlamadan önce tedavi sırasındaki değişimi ve tedavi sonrasındaki durumunuzu gösterebilir.

Şeffaf Aparey Fiyatları

Fiyatın sizler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ancak her kişinin durumu kendine özel olduğu için toplam tedavi fiyatı da kişiye göre değişken olur. Sizin için gerekli tedavinin belirlenmesi ve tedavi planıyla fiyatının ortaya çıkması için sizi kliniğimize bekleriz.

Çocuklarda ortodontik tedavi ve Yetişkinlerde ortodontik tedavi ile ilgili tüm sorularınız için lütfen bizi hemen arayın.

Yasal Uyarı: Sitede yayınlanan makaleler, videolar, görseller, grafikler ve diğer materyaller özgündür ve tüm hakları www.hakandonmez.com'a aittir. İçerikler kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, ancak alıntılanan makale aktif link verilerek kullanılabilir. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince içeriklerin izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.
Şefaf Plaklarla Ameliyatsız Yüz Estetiği
Koruyucu ve önleyici ortodonti nedir?
Ortodonti Tedavi Aşamaları
Çarpık, yamuk diş tedavisi ile dişler nasıl düzeltilir?
Ortodontik Tedavi için Diş Çekimi
Çocuklarda erken süt dişi kayıpları ve yer tutucular