BİR ORTODONTİ UZMANINI ZİYARET ETMENİZ İÇİN ÖNEMLİ NEDENLER

  • SAĞLIKLI DİŞLER, GÜZEL GÜLÜŞLER

    Neden Ortodonti Uzmanına Görünmelisiniz?
  • SAĞLIKLI DİŞLER, GÜZEL GÜLÜŞLER

  • SAĞLIKLI DİŞLER, GÜZEL GÜLÜŞLER

Güzel ve Sağlıklı Bir Gülüşe Sahip Olmak İçin

Ortodonti uzmanları uzun yıllar boyunca edindikleri tıbbi bilgiler ve takip ettikleri teknolojik gelişmeler sonucu edindikleri değerli tecrübeleri ışığında, size en güzel ve en sağlıklı gülüşü verebilmeye gayret ederler.

Beş yıllık diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra, ortodonti uzmanları fazladan 4-6 yıl daha sadece ortodonti üzerine eğitim görürler. Ancak bu eğitim de başarıyla tamamlandıktan sonra “ortodonti uzmanı” olarak anılmaya hak kazanırlar.

Ortodonti uzmanları, kendilerini dişlerinizin ve çene yapınızın uyum içerisinde çalışmasını, böylece en iyi şekilde konuşabilmenizi, yemek yiyebilmenizi sağlamaya adamışlardır. Bir ortodonti uzmanının size kazandırabileceği şeyler elbette ki bununla sınırlı değildir. Ortodontik tedavi sonrası dişleriniz ve çene yapınız eskisinden çok daha güzel görünecektir.

İyi Görünmek ve İyi Hissetmek İçin

Bir ortodonti uzmanı sizinle ilgileniyorsa, yıllarını dişlerin çene yapısıyla ve yüzdeki kaslarla birlikte nasıl en uyumlu şekilde çalışacağına vermiş birinin ellerindesiniz demektir. Sağlıklı bir ağız yapısı size çok daha estetik bir görünüş kazandıracağı kadar, genel vücut sağlığınızı da olumlu yönde etkileyecektir.

Hak Ettiğiniz Uzman Tedavisini Almanız İçin

Gerektiğinde kalbinizi bir kardiyolojiste, cildinizi dermatolojiste, dizlerinizi de bir ortopedi uzmanına teslim ediyorsunuz, değil mi? Bu uzmanların hepsi genel tıp eğitimlerini aldıktan sonra kendi uzmanlık alanlarında eğitimlerine devam ederek, tıbbın belli bölümlerinde uzmanlaşıyorlar. Ortodontisler de diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra ortodonti eğitimlerine devam ediyorlar ve medikal deneyimlerini sadece bu alanda yoğunlaştırıyorlar. Ortodonti uzmanları bu nedenle ortodontik tedavi konusunda sınırsız bilgi ve deneyime sahiptir. Bilgi ve becerilerini ihtiyaç duyduğunuz ortodontik tedaviyi size en iyi şekilde uygulayabilmek için kullanırlar.

Besinleri Rahatça Isırmak, Çiğnemek İçin

Yiyecekleri çiğnerken aslında oldukça karmaşık bir sistemi çalıştırmakla meşgul oluruz. 32 tane dişimiz, üst ve alt çenemiz, diş etlerimiz ve yüz kaslarımız bu sistemin parçalarıdır. Size en doğru çiğneme ve ısırma davranışını sağlamak ise ortodonti uzmanının görevidir. Amaç, sistemi oluşturan ayrı ayrı parçaların, birlikte en iyi performansı üretebilmek için en doğru şekilde konumlanmış olmasıdır. Ortodonti uzmanı bunu sağladıktan sonra size de gönül rahatlığıyla yiyecekleri ısırmak, çiğnemek, konuşmanın ve gülmenin tadını çıkarmak kalır.

Sorunlarınızın Çözülmesi İçin

Aynada kendinize baktığınızda 6 tane çapraşık diş mi görüyorsunuz? Ortodonti uzmanınız bu 6 tane dişin çapraşık olma nedenlerini 3 farklı boyutta görür. Aldığı eğitim ve bu alanda yoğunlaşmış uzmanlık deneyimini kullanarak, problemin derinlerine iner. Probleme etki eden tüm bileşenleri hesaba katarak tanıyı koyduktan sonra, sizin için en doğru tedavi planını oluşturur. Bu tedaviyi sizin de desteğinizle tamamladıktan sonra sizi sağlıklı ağız ve diş yapınızla ve cazibeli ve ömür boyu sizinle kalacak yeni gülüşünüz ile baş başa bırakır.

En Doğru Tedaviyi Görmeniz İçin

Günümüzde ortodontik tedavinin birçok çeşidi vardır, braketlerden şeffaf düzelici plaklara birçok farklı yöntem tercih edilebilir. Bu yöntemlerin her birinin farklı kullanım amaçları vardır, ancak hangi tedavinin sizin için en doğrusu olacağına sadece bir ortodonti uzmanının karar verebileceği unutulmamalıdır. Ortodonti uzmanları sorunun nedenlerini tüm boyutlarıyla inceler, sizin rahatsızlıklarınızı ve ihtiyaçlarınızı tek tek değerlendirir, hatta en doğru tedavi için sizin özel isteklerinize de kulak verir. Ortodontik tedavi yöntemlerinde kullanılan farklı apareyleri ve görevlerini en iyi bilen kişi yine ortodonti uzmanıdır. Sizin için hangi apareyin ve tedavi yönteminin doğru olduğunu, hem kendi eğitimi ve tecrübesi hem de sizinle kuracağı diyalog sayesinde belirleyecek ve tedavinizi gerçekleştirecektir.

Büyük Resmi Görebilmeniz İçin

Herkes en güzel, en büyüleyici gülümsemenin peşindedir. Ortodonti uzmanınız da sizin için aynısını ister. Aynı zamanda sorunlarınızı ömür boyu sürecek şekilde çözecek sonuçlar almayı hedefler. Her birey kendisi için her şeyin en iyisini isteme hakkına sahiptir. Bu nedenle mutluluğunuz, sağlığınız, hayal ettiğiniz gülüş ve yaşam kalitesi için vakit kaybetmeden ortodonti uzmanınızla görüşün, yaşamınız için benzeri olmayan bir yatırım yapın.